Kvasinková infekce

Pokud bakterie, přirozeně se vyskytující ve vagíně, nejsou schopny ohlídat počet přítomných kvasinek, dochází u žen ke vzniku kvasinkové infekce. Ta je zapříčiněna kombinací pro kvasinky příznivých podmínek jako je vlhko, teplo, pokles imunity, stres či nedostatečná hygiena. Vaginální mykóza nepatří k pohlavně přenosným infekcím. Její léčba je poměrně jednoduchá. Mezi typické příznaky patří svědění a zarudnutí intimních partií, pálení při močení, otok intimních partií či výtok.

RIZIKOVÉ FAKTORY
Přežívání kvasinek v pochvě ovlivňuje hned několik faktorů. Hormonální poměry v organismu, ty se mění například v těhotenství, při menstruačním cyklu, při užívání antikoncepce s vysokým obsahem estrogenu. Dalším faktorem je stav imunitního systému, mechanická traumatizace pochvy, narušení stability PH v pochvě nebo například užíváni antibiotik. Ke vzniku infekce může přispívat i neprodyšné, silonové spodní prádlo, prochladnutí, používání parfémovaných toaletních pomůcek, dlouhodobé nošení mokrých plavek, nadměrné používání mýdel v intimní hygieně.

PREVENCE PROTI KVASINKOVÉ INFEKCI
Pro prevenci kvasinkové infekce jsou důležité správné hygienické návyky. Běžná mýdla mohou intimní partie podráždit, používat by se měly výhradně jen ty prostředky, které jsou k intimní hygieně určeny. Během menstruace je důležité časté měnění hygienických pomůcek. Co se oděvů týče, je dobré vyvarovat se spodnímu prádlu ze syntetických materiálů, dále také příliš těsnému spodnímu prádlu nebo džínám.

Zobrazuji všech 11 výsledků