KVASINKOVÁ VAGINÁLNÍ INFEKCE

Pokud bakterie, přirozeně se vyskytující ve vagíně, nejsou schopny ohlídat množství přítomných kvasinek, dochází u žen k rozvoji kvasinkové infekce. Ta je zapříčiněna kombinací pro kvasinky příznivých podmínek jako je vlhko, teplo a k tomu současně například pokles imunity, stres či nesprávná hygiena. Léčba vaginální mykózy je poměrně jednoduchá. Mezi typické příznaky patří svědění a zarudnutí intimních partií, pálení při močení, bolest při sexuálním styku, otok intimních partií či bělavý a hrudkovitý výtok. Výjimkou není ani zápach či bolest v podbříšku.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Přemnožení kvasinek v pochvě ovlivňuje hned několik faktorů. Patří mezi ně narušení stability PH v pochvě, užíváni antibiotik, zvýšená hladina cukru v krvi při diabetu nebo jeho zvýšeném příjmu v potravě a slazených nápojích. Ke vzniku infekce může přispívat i neprodyšné, silonové spodní prádlo, těsné kalhoty, dlouhodobé nošení mokrých plavek, používání parfémovaných toaletních pomůcek (vložek a tamponů), nadměrné používání mýdel a sprchových gelů v intimní hygieně, mechanická traumatizace pochvy. Rozvoj infekce vzniká snadněji u žen se sníženou imunitou a určitý vliv mají i hormonální poměry v organismu, které se mění například v těhotenství, v rámci menstruačního cyklu nebo při užívání antikoncepce s vysokým obsahem estrogenu.

PREVENCE 

Pro prevenci kvasinkové infekce jsou důležité správné hygienické návyky. Běžná mýdla mohou intimní partie podráždit. Používat by se měly prostředky, které jsou k intimní hygieně určeny. Během menstruace je důležité časté měnění hygienických pomůcek. Co se oděvů týče, je dobré vyvarovat se spodnímu prádlu ze syntetických materiálů, nevhodná jsou tanga a těsné kalhoty (džíny).

PRODUKTY PROTI KVASINKOVÉ INFEKCI 

vulvovagi - sprej na vaginální záněty a infekce

VULVOVAGI – SPREJ NA VAGINÁLNÍ ZÁNĚTY