Hemoroidy

Jedná se o onemocnění cév, které se nachází v dolní části konečníku. Hemoroidy mohou být vnější nebo vnitřní. Vnější hemoroidy obvykle nepůsobí větší problémy, nebývají bolestivé a nekrvácí. Člověk si je může nahmatat, jedná se o malé uzlinky v oblasti okolo konečníku. Problém nastává v případě, že se utvoří krevní sraženina, která žílu ucpe, hemoroidy pak mohou být hodně bolestivé. Časté je také svědění a zarudlá kůže. Vnitřní hemoroidy vznikají uvnitř análního otvoru. Obvyklým projevem je bezbolestné krvácení z konečníku, hlenovitý sekret, svědění či fekální inkontinence. Vlivem tlaku může dojít k vyhřeznutí hemoroidů ven z konečníku. Vyprazdňování se tak může stát velice bolestivým.

RIZIKOVÉ FAKTORY HEMOROIDŮ
Příčina vzniku hemoroidů není zcela známá. K rizikovým faktorům, které ovlivňují vznik hemoroidů patří například sedavý způsob života, opakované průjmy či zácpy, jízda na kole, nedostatek pohybu a obezita, choroby žilního systému, dieta s nízkým příjmem vlákniny, častá konzumace kořeněných jídel, vysoký krevní tlak či těhotenství.

PREVENCE
Zásadní pro prevenci hemoroidů je příjem potravin s dostatečným obsahem vlákniny. Neméně důležitý je také dostatečný příjem tekutin. Neoddělitelnou součástí prevence vzniku hemoroidů je i pravidelná pohybová aktivita. Pozor však na jízdu na kole, která může naopak ke vzniku hemoroidů přispět. Nezbytné je také pravidelné vyprazdňování a správná hygiena.

PRODUKTY PRO LÉČBU HEMOROIDŮ

Zobrazuji všech 7 výsledků