BOLEST SVALŮ

Bolesti svalů mohou mít nespočet příčin. Mezi nejčastější příčiny svalových bolestí patří zranění – natažení či natržení svalů v rámci sportovních nebo pracovních aktivit. V místě poškozeného svalu může vzniknout otok, hematom, bolestivost. Bolest může být mírná a nemusí vás omezovat v běžném denním životě nebo naopak může být natolik intenzivní, že nebudete schopni daný sval používat.

LÉČBA

Většina těchto svalových bolestí během několika dnů přejde. Pro zmírnění bolesti můžete v akutní fázi užívat vnitřně léky proti bolesti nebo zevně aplikovat krémy či gely (případně kombinaci obojího), které snižují otok a pomáhají mírnit zánět, ulevovat od bolesti. V případě, že je bolest velice intenzivní, navštivte lékaře. Neméně důležitý je odpočinek, který pomůže k regeneraci daného svalu.

 

BOLEST KLOUBŮ

Bolesti kloubů mívají závažnější příčiny než čistě svalové bolesti. Mezi 5 nejčastějších nemocí, které způsobují bolesti kloubů, patří: revmatoidní artritida, artróza, osteoporóza, Bechtěrevova choroba a burzitida.

Revmatoidní artritida je zánětlivé autoimunitní onemocnění, které způsobuje nevratné poškození kloubních chrupavek a kosti. Při artritidě mohou být postiženy i vnitřní orgány jako ledviny, srdce, plíce, ale i oči a cévy. Artritida může vést i k chudokrevnosti, úbytku svalové hmoty a osteoporóze. Velmi častá je tvorba tzv. revmatoidních uzlů (“boulí”) v podkoží. Artritida se projevuje především chronickou bolestí, ranní ztuhlostí a otoky kloubů, které bývají postupem času deformované. Postiženy jsou nejčastěji malé klouby rukou a nohou, ale i tzv. velké klouby. Vykonávání některých běžných činností je vlivem artritidy často omezeno, čímž se snižuje kvalita pacientova života.

Artróza je naproti tomu degenerace kloubní chrupavky v důsledku nadměrného opotřebení a přetěžování kloubů. Četnost onemocnění stoupá s věkem. Projevuje se silnou bolestí postižených kloubů a pohybovou ztuhlostí. Postihuje nejčastěji velké klouby jako jsou kyčle, kolena a ramena.

PŘÍČINY VZNIKU

Příčina vzniku revmatické artritidy není známa.  Určitou roli sehrává dědičnost. Mezi rizikové faktury, které mohou přispět k rozvoji onemocnění, patří vysoký věk, imunosupresivní léčba, cukrovka, kouření nebo zvýšená tělesná hmotnost.
Ke vzniku artrózy vede nedostatek pohybu a obezita nebo naopak chronická jednostranná pracovní či sportovní zátěž.

LÉČBA 

Revmatická artritida jako taková je nevyléčitelné onemocnění. Léčba je zaměřena na její zpomalení a zmírnění příznaků. Tomu pomáhá užívání protizánětlivých léčiv, lokální aplikace krémů či gelů proti bolesti a na zmírnění zánětu. Důležitá je i role fyzioterapie (rehabilitace, fyzikální léčba, lázeňská léčba).
Stejně jako u artritidy, ani artróza se nedá zcela vyléčit. Léčba je zaměřena především na zpomalení procesu degenerace kloubů a zmírnění příznaků.  K docílení tohoto efektu se využívají speciální cvičení, masáže, elektroléčba, magnetoterapie či laserová terapie, vše většinou v kombinaci s užívání léků a lokálních přípravků (krémy či gely) na zmírnění bolesti a potlačení otoku a lokální ztuhlosti.

Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

PRODUKTY NA ZÁNĚT A BOLEST SVALŮ, ŠLACH A KLOUBŮ

DOLAREN - emulgel proti bolesti

Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

DOLAREN – EMULGEL PROTI BOLESTI

Unikátní emulgel s aktivními Ozonidy. Rychle ulevuje od bolesti traumatické, artritické a revmatické. Výrazně pomáhá při hojení zánětů, podlitin a otoků, při svalových a šlachových poraněních.

Objednejte do 12:00 a zásilku Vám doručíme již druhý pracovní den. | Skladem > 5 ks

Doprava ZDARMA při objednávce nad 1 000 Kč

Vánoční dárek - PRODUKT ZDARMA dle Vašeho výběru k objednávce nad 1 500 Kč -> více ZDE...

Zvolte počet kusů
K dostání také v LÉKÁRNÁCH v ČR a SR

Recenze zákazníků

DOLAREN – EMULGEL PROTI BOLESTI

Koupila jsem přípravek, na bolesti svalů na chronickou boreliozu a že jsem jich už vyzkoušela nespočet, musím říct že jsem přímo v šoku jak zabírá na ztuhlost jakoby svaly skutečně dostaly dávku kyslíku. Vřele doporučuji, je to vyjímečný produkt svým složením.

Natálie Uchytilová, Tvarožná Lhota

DOLAREN – EMULGEL PROTI BOLESTI

Koupila jsem krém Dolaren na bolavou krční páteř, kterou mi manžel masíroval. Opravdu musím pochválit účinek! Nyní používám na zápěstí a šlachu, s bandáží na noc je to opravdu efektivní úleva. Přes den různě zvedám syna cca. 9 kg. a opravdu mi tento krém pomáhá. 

Lucie Hašková, Jesenice

DOLAREN – EMULGEL PROTI BOLESTI

Koupila jsem dolaren pro mého muže na bolest kolena a musím přiznám že používáme ho oba dva, on na koleno a já ne problémy s páteří a neuropatiia po měsíci jsem objednala opět. Za mne supr!!

Alina Zelyunko, Louny

Výhody nákupu zde na e-shopu –  ozonidy.cz

Doručení do 24 hodin od objednání

Při objednávce nad 1 000 Kč doprava zdarma

Poradíme Vám s výběrem přes chat zde na e-shopu

Znáte někoho, komu by mohl DOLAREN pomoci?
Pošlete mu odkaz na tuto stránku kliknutím na ikonu níže.

Další produkty na bázi OZONU (OZONIDŮ)