ZÁNĚT SLIZNICE NOSU

 

Zánět sliznice nosu je typický svými příznaky, kterými jsou výtok z nosu, ucpání a neprůchodnost nosu, případně kýchání nebo svědění nosu. Pacienti postižení zánětem nosní sliznice (rýmou) nejsou často schopni vykonávat každodenní činnosti. Zhoršuje se kvalita spánku, soustředění i sociální interakce. Onemocnění je často doprovázeno bolestí hlavy.

Rýma se dělí do tří základních skupin: na infekční, alergickou a ostatní. V každé skupině jako příčina vyvolávající zánět nosní sliznice působí jiný faktor. Zánět sliznice nosu je většinou současně provázen i určitým stupněm zánětu sliznice vedlejších nosních dutin, nosohltanu, případně i sluchové trubice a středního ucha. Pokud trpíte zánětem zevního ucha nebo v něm začínáte pociťovat bolest, používejte protizánětlivé ušní kapky OTORIG.

Pro rychlou úlevu od zánětu nosní sliznice doporučujeme používat OTORIG nosní sprej. Pomáhá snižovat množství mikrobů a nadměrnou tvorbu hlenuČistí a uvolňuje nosní cesty a snižuje zduření sliznice.

 

RIZIKOVÉ FAKTORY

Převážná část zánětů bývá spojena s nachlazením, které je obvykle virového původu. Na sliznici oslabené virovou infekcí se potom mohou snadněji pomnožit i bakterie. OTORIG nosní sprej pomáhá snižovat množství mikrobů na sliznici a působí proti infekci.

Další častou příčinou zánětu nosní sliznice jsou alergie. Ty mohou být zapříčiněny alergeny vyskytujícími se v okolí jako například pyl, prach, roztoči, plísně či zvířecí srst. Rovněž potápění nebo létání, při kterých může zejména u jedinců s anatomickou překážkou v oblasti nosu a nosohltanu (např. vybočená nosní přepážka, nosní polypy, zvětšená nosohltanová mandle) docházet k poruše vyrovnávání tlaku mezi atmosferickým tlakem a tlakem ve vedlejších nosních dutinách nebo středouší, mohou vyvolat zduření nosní sliznice s projevy stejnými jako u zánětu a bolesti hlavy. Mezi další rizikové faktory patří například houby a plísně vyskytující se ve vlhkých nevětraných prostorách (staré archivy, sklepy…), cigaretový kouř nebo smog v ovzduší.

 

PREVENCE

Zánětu sliznice nosu, který je způsoben virovou infekcí, lze předcházet například otužováním a přiměřeným pohybem na čerstvém vzduchu, doporučuje se také zvýšený přísun vitamínů a pravidelný pohyb. Pro prevenci můžete používat také OTORIG nosní sprej, který je vhodný i pro dlouhodobé používání. V případě alergické rýmy je potřeba vyhýbat se nadměrnému dráždění alergeny či užívat antihistaminika.

OTORIG je zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Recenze zákazníků

OTORIG NOSNÍ SPREJ

Tento výrobek mi velmi pomáhá při léčbě chronického zánětu paranasální dutiny. Skoro bych řekl, že ho konečně doléčím. Po roce kortikoidů, které jsem již mohl vysadit, jsem aktuálně, pocitově zdravý člověk👍.

Michal K.

OTORIG NOSNÍ SPREJ

Sprej mi vyhovuje hlavně proto, že ho můžu používat dlouhodobě a nemusím se bát, že na něm budu závislá, jako to je u jiných sprejů do nosu.

Kamila Malá

OTORIG NOSNÍ SPREJ

Kapky na “zadní rýmu” pomohly, jako jediné. V lekárně mi nenabídli nic, co by mi pomohlo. Konečně jsem se zbavila polykání hlenů bez smrkání!
Doporučuji

Martina Valešová, Praha

PRODUKTY PROTI ZÁNĚTU SLIZNICE NOSU

OTORIG - nosní a ušní kapky
Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

OTORIG – NOSNÍ SPREJ

Inovativní zdravotnický prostředek s aktivními ozonidy a s patentovanou složkou OZOILE®.

Rychle snižuje zánět, otok, podráždění, svědění a pálení nosní sliznice. Pomáhá snižovat množství mikrobů a nadměrnou tvorbu hlenu. Čistí a uvolňuje nosní cesty a snižuje zduření sliznice. Lze používat dlouhodobě i jako prevenci.

Účinná 100% přírodní alternativa k lokálním antimikrobiálním a protizánětlivým lékům a přípravkům. Bez věkového omezení.

Obsah balení 20 ml.

Objednejte do 11:30 a zásilku Vám doručíme již druhý pracovní den. | Skladem - ihned k dostání > 5 ks

Doprava ZDARMA při objednávce nad 1 000 Kč

Dárky k objednávce nad 500 Kč, 1 500 Kč, 2 000 Kč, 3 000 Kč -> více ZDE...

Zvolte počet kusů
K dostání také v LÉKÁRNÁCH v ČR a SR

Výhody nákupu zde na e-shopu –  ozonidy.cz

Doručení do 24 hodin od objednání

Při objednávce nad 1 000 Kč doprava zdarma

Poradíme Vám s výběrem přes chat zde na e-shopu

Znáte někoho, komu by mohl OTORIG pomoci?
Pošlete mu odkaz na tuto stránku kliknutím na ikonu níže.

Další produkty na bázi OZONU (OZONIDŮ)