ZÁNĚT SLIZNICE NOSU

 

Zánět sliznice nosu je typický svými příznaky, kterými jsou výtok z nosu, ucpání a neprůchodnost nosu, případně kýchání nebo svědění nosu. Pacienti postižení zánětem nosní sliznice (rýmou) nejsou často schopni vykonávat každodenní činnosti. Zhoršuje se kvalita spánku, soustředění i sociální interakce. Onemocnění je často doprovázeno bolestí hlavy.

Rýma se dělí do tří základních skupin: na infekční, alergickou a ostatní. V každé skupině jako příčina vyvolávající zánět nosní sliznice působí jiný faktor. Zánět sliznice nosu je většinou současně provázen i určitým stupněm zánětu sliznice vedlejších nosních dutin, nosohltanu, případně i sluchové trubice a středního ucha. Pokud trpíte zánětem zevního ucha nebo v něm začínáte pociťovat bolest, používejte protizánětlivé ušní kapky OTORIG.

Pro rychlou úlevu od zánětu nosní sliznice doporučujeme používat OTORIG nosní sprej. Pomáhá snižovat množství mikrobů a nadměrnou tvorbu hlenuČistí a uvolňuje nosní cesty a snižuje zduření sliznice.

 

RIZIKOVÉ FAKTORY

Převážná část zánětů bývá spojena s nachlazením, které je obvykle virového původu. Na sliznici oslabené virovou infekcí se potom mohou snadněji pomnožit i bakterie. OTORIG nosní sprej pomáhá snižovat množství mikrobů na sliznici a působí proti infekci.

Další častou příčinou zánětu nosní sliznice jsou alergie. Ty mohou být zapříčiněny alergeny vyskytujícími se v okolí jako například pyl, prach, roztoči, plísně či zvířecí srst. Rovněž potápění nebo létání, při kterých může zejména u jedinců s anatomickou překážkou v oblasti nosu a nosohltanu (např. vybočená nosní přepážka, nosní polypy, zvětšená nosohltanová mandle) docházet k poruše vyrovnávání tlaku mezi atmosferickým tlakem a tlakem ve vedlejších nosních dutinách nebo středouší, mohou vyvolat zduření nosní sliznice s projevy stejnými jako u zánětu a bolesti hlavy. Mezi další rizikové faktory patří například houby a plísně vyskytující se ve vlhkých nevětraných prostorách (staré archivy, sklepy…), cigaretový kouř nebo smog v ovzduší.

 

PREVENCE

Zánětu sliznice nosu, který je způsoben virovou infekcí, lze předcházet například otužováním a přiměřeným pohybem na čerstvém vzduchu, doporučuje se také zvýšený přísun vitamínů a pravidelný pohyb. Pro prevenci můžete používat také OTORIG nosní sprej, který je vhodný i pro dlouhodobé používání. V případě alergické rýmy je potřeba vyhýbat se nadměrnému dráždění alergeny či užívat antihistaminika.

OTORIG je zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

PRODUKTY PROTI ZÁNĚTU SLIZNICE NOSU

OTORIG - nosní a ušní kapky
Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

OTORIG – OTORIG – NOSNÍ SPREJ

Inovativní zdravotnický prostředek s aktivními ozonidy a s patentovanou složkou OzoilE®.

Rychle snižuje zánět, otok, podráždění, svědění a pálení nosní sliznice. Pomáhá snižovat množství mikrobů a nadměrnou tvorbu hlenu. Čistí a uvolňuje nosní cesty a snižuje zduření sliznice. Lze používat dlouhodobě i jako prevenci.

Účinná 100% přírodní alternativa k lokálním antimikrobiálním a protizánětlivým lékům a přípravkům. Bez věkového omezení.

Obsah balení 20 ml.

Objednejte do 12:00 a zásilku Vám doručíme již druhý pracovní den. | Skladem > 5 ks

Doprava ZDARMA při objednávce nad 1 000 Kč

Dárky k objednávce nad 1 500 Kč, 2 000 Kč, 3 000 Kč -> více ZDE...

Zvolte počet kusů
K dostání také v LÉKÁRNÁCH v ČR a SR

Výhody nákupu zde na e-shopu –  ozonidy.cz

Doručení do 24 hodin od objednání

Při objednávce nad 1 000 Kč doprava zdarma

Poradíme Vám s výběrem přes chat zde na e-shopu

Znáte někoho, komu by mohl OTORIG pomoci?
Pošlete mu odkaz na tuto stránku kliknutím na ikonu níže.

Další produkty na bázi OZONU (OZONIDŮ)