JAK NA ZÁNĚTY GENITÁLIÍ U ŽEN I MUŽŮ?

 

Setkali jste se už s nepříjemným, mnohdy až bolestivým pocitem v intimní oblasti? Většina z vás jistě odpoví kladně. Infekce a záněty genitálií se objevují v různých formách a trápí nejen ženy, ale i muže. Jejich vážnost se může lišit od mírných a dočasných potíží, až po závažná a dlouhodobá onemocnění. V tomto článku vám poradíme, jak na účinnou a dlouhodobou prevenci těchto zánětů, jaké typy zánětů Vás mohou postihnout a po jakých produktech sáhnout pro rychlou úlevu.

Příčiny vzniku zánětu genitálií

Existují různé příčiny vzniku zánětu ženských a mužských genitálií, které následně vyžadují individuální diagnostiku a léčbu. Mezi nejvíce uváděné příčiny se řadí:

  • špatné hygienické návyky
  • hormonální změny
  • oslabená imunita
  • rizikový pohlavní styk
  • zvýšená konzumace cukru
  • stres

 

Záněty genitálií

Znáte nejčastější infekce a záněty genitálií?

Zdánlivě drobné potíže mohou vyvolat nepříjemné a někdy i dlouhodobé narušení intimního pohody. Je důležité, abyste vnímali signály svého těla a včas zakročili, pokud je něco v nepořádku. Pojďme si společně představit 4 nejčastější infekce a záněty postihující ženské i mužské genitálie včetně jejich příznaků:

1) Kvasinková infekce

Jedná se o nejrozšířenější infekci postihující ženské i mužské intimní partie. K rozvoji kvasinkové infekce, která může přerůst v mykotický zánět, dochází v případě, že přirozeně se vyskytující bakterie v těle nejsou schopny ohlídat množství přítomných kvasinek v genitáliích. Nejčastěji v době oslabení imunity tak dochází k přemnožení kvasinek. Mezi typické příznaky kvasinkové infekce patří pálení při močení, svědění a zarudnutí genitálií, bolestivost či bílý hrudkovitý výtok bez zápachu.

2) Bakteriální zánět

Dochází k němu v případě nerovnováhy vaginální mikroflóry, tedy při snížení kyselosti v pochvě. Následkem toho je přemnožení škodlivých bakterií. Hlavním příznakem bakteriální infekce je zapáchající vodnatý výtok šedivé barvy (zápach může připomínat rybinu). Dále je typická zarudlá, teplá a zduřelá kůže genitálií, citlivá na dotek.

3) Virová infekce

Záněty jsou způsobovány herpetickými viry a papilomaviry. Pro herpetické viry je typický bolestivý průběh zánětu především svědění a pálení s výskytem oparů v intimní oblasti. Naopak papilomavirové záněty jsou nebolestivé. V případě virových zánětů je nutná včasná diagnóza a cílená léčba.

4) Pohlavně přenosné choroby

Pohlavní choroby jsou nebezpečná infekční onemocnění, která se přenášejí převážně během sexuálního styku. Tyto infekce mohou způsobit širokou škálu zdravotních komplikací, pokud nejsou léčeny včas. Mezi nejčastější pohlavně přenosné infekce patří např. chlamydie (často nepoznána), syfilis, kapavka (projevuje se hnisavým zánětem močové trubice) nebo trichomoniáza (typickým příznakem je zapáchající výtok žlutozelené barvy).

Pokud máte podezření na jakoukoliv z těchto infekcí nebo zánětů, doporučujeme kontaktovat svého lékaře, který určí diagnózu a nasadí léčbu.

Záněty genitálií

Jak předejít vzniku infekce či zánětu?

Pro prevenci vzniku infekce jsou klíčové zejména správné hygienické návyky, tedy pravidelná a důsledná hygiena. Běžná mýdla mohou intimní partie podráždit, a proto by se měly používat prostředky, které jsou k intimní hygieně určeny. K hygieně intimních partií u žen i mužů doporučujeme zvolit IDROZOIL speciální mycí a ošetřující roztok.

U žen je během menstruace velice důležité časté měnění hygienických pomůcek. Co se oděvů týče, je dobré vyvarovat se spodnímu prádlu ze syntetických materiálů, nevhodné jsou též příliš těsné kalhoty.

Doporučuje se také vyvážená pestrá strava s omezením vyšší konzumace cukru.

Po jakých produktech sáhnout?

V případě vaginálního zánětu, infekce nebo při zánětu žaludu či předkožky penisu, zvolte zdravotnické prostředky k hojení i prevenci. Vyzkoušejte inovativní 100% přírodní zdravotnické prostředky Ozonidy. Jsou šikovnými pomocníky k obnovení pohody v intimních partiích.

vulvovagi - sprej na vaginální záněty a infekce

VULVUVAGI sprej: Určen k hojení i prevenci, působí protizánětlivě, eliminuje bakterie, viry, plísně a kvasinky. Pomáhá při potížích jako jsou svědění, pálení, zarudnutí, otok, výtok, vaginální suchost. Normalizuje vaginální ekosystém.

Banival - krém na záněty předkožky a žaludu penisu

BANIVAL krém na záněty žaludu a předkožky penisu: K hojení a úlevě od potíží v případě zánětu. Slouží rovněž k prevenci. Působí silně protizánětlivě a antimikrobiálně. Ulevuje od podráždění, svědění a pálení v intimních partiích.

IDROZOIL roztok na mytí a ošetření pokožky

IDROZOIL mycí a ošetřující roztok: 100% přírodní přípravek pro každodenní hygienu. Je určen pro mytí a ošetření suché, podrážděné, zanícené kůže, sliznice a svědivé pokožky těla a hlavy. Je vhodný pro použití i během těhotenství a menstruačního cyklu.

Přečtěte si zkušenosti našich zákazníků

 

Používám už rok a půl pravidelně 2xtýdně a od té doby nevím, co je to mykóza nebo zánět močových cest. Mám po něm příjemný pocit i na konci menstruace, vzhledem mé alergii na laktózu jsem mívala nižší pH v pochvě a díky používání tohoto spreje je vše v pořádku.

Marcela - VULVOGAGI SPREJ

Našla jsem tento přípravek náhodně na internetu, vyzkoušela ho pro dlouhodobé vaginální problémy se svěděním a byla jsem hned po prvních aplikacích mile překvapena, opravdu zabírá. Používám i mycí emulzi Idrozoil a objednávám znova další balení jak roztoku, tak vaginálního spreje, obojí výborně pomáhá.

Iveta - VULVOGAGI SPREJ + IDROZOIL ROZTOK

Zánět předkožky mě trápil 2 roky. Navštívil jsem dva lékaře, absolvoval mnoho testů, postupně vyzkoušel Imacort, Imazol, Canesten, Klotrimazol a spousty dalších mastí a výplachů. Trochu mi pomohla až kombinace Wobenzin a mast Fungicidin. Nyní jsem narazil na Banival. Úplně mi nevyhovuje jeho balení po sáčcích, ale jinak jsem úplně nadšen! Po jednom dni obtíže ustoupily. Rozhodně doporučuji, je to opravdu veliká úleva.

Karel - BANIVAL KRÉM

Na našem e-shopu naleznete doporučené kombinace produktů Ozonidy
na záněty genitálií, vhodné k hojení i prevenci vzniku, za výhodnou cenu.
Přípravky na vaginální záněty

Sada na vaginální záněty

VULVOVAGI SPREJ + IDROZOIL ROZTOK

Přípravky na záněty genitálií

Sada na záněty žaludu a předkožky penisu

BANIVAL KRÉM + IDROZOIL ROZTOK

Zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

Připojte se k nám na sociálních sítích a nezmeškejte tak už ani jednu novinku!

Další články

Co nezapomenout sbalit do cestovní lékárničky?

Co nezapomenout sbalit do cestovní lékárničky?

Podívejte se, co nezapomenout sbalit do cestovní lékárničky Při chystání věcí na dovolenou je důležité zabalit si nejen oblečení a osobní věci, ale také cestovní lékárničku. Ta by měla obsahovat produkty, které vám mohou pomoci zvládnout nečekané zdravotní obtíže....

Velikonoční akce 2024

Velikonoční akce 2024

Velikonoční akce 2024 Získejte velikonoční dárek 🐰 Stačí nakoupit nad 1500 Kč a dárek je Váš! Jako dárek obdržíte IDROZOIL® mycí a ošetřující roztok v hodnotě 299 Kč Přípravek IDROZOIL® je 100% přírodní produkt na bázi aktivních ozonidů a patentované složky OZOILE®...