Lupénka: příznaky a tipy, jak si s ní poradit

Objevila se na Vaší kůži lupénka, která svědí, pálí nebo jen ošklivě vypadá? Ačkoliv se nejedná o nakažlivé onemocnění, měli byste začít s včasnou léčbou, aby se mohla Vaše kůže pěkně zahojit. Společně se podíváme, jak toho můžete dosáhnout.

Jak se lupénka projevuje?

Lupénka nebo-li psoriáza je nejčastější chronické onemocnění kůže, při kterém dochází k narušení funkce imunitního systému (tzv. autoimunitní onemocnění). Lupénka se může vyskytovat kdekoliv na těle, především na loktech a kolenou, nicméně může se objevit i ve vlasech. Nejedná se o nakažlivé onemocnění, nepřenáší se dotykem. Psoriáza se může projevit v jakémkoliv věku, nejvíce se však objevuje mezi 15 až 25 rokem života.

Opruzeniny
 
Příznaky lupénky
  • Vyrážka nebo červené zánětlivé skvrny na kůži, které mohou být pokryté olupujícími se šupinami stříbrné barvy
  • Svědění, pálení a bolesti kůže, která může popraskat či krvácet
  • Problémy s nehty na rukou i nohou, včetně změn barvy
  • Šupin, povlaky či krusty ve vlasech

Ačkoliv zatím není známa příčina vzniku lupénky, známe účinné přípravky, které mohou ulevit právě od nepříjemného svědění, pálení a zarudnutí kůže. Doporučujeme vyzkoušet osvědčenou kombinaci přípravků s aktivními ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®.

PSOZOIL krém na lupénku

PSOZOIL krém na lupénku

 
s aktivními Ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®

Trápí Vaši kůži lupénka či jiné forma dermatitidy? Sáhněte po účinném 100% přírodním krému PSOZOIL na lupénku s obsahem aktivních ozonidů a patentovanou složkou OZOILE®. Díky tomuto složení krém efektivně snižuje nejen zánět na kůži, ale i svědění, zarudnutí, podráždění, pálení vysušování či olupování pokožky. Zároveň působí antimikrobiálně proti infekci.

Krém PSOZOIL je určen k prevenci a podpoře léčby a hojení psoriázy, dermatitidy a dalších dermatologických onemocnění. Pomáhá obnovit přirozenou ochrannou funkci pokožky, kterou zklidňuje a zvláčňuje.

PSOZOIL krém na lupénku neobsahuje kortikoidy, barviva ani alergeny.

Podpořte dále hojení pokožky

Vedle aplikace krému PSOZOIL doporučujeme pro zvýšení účinnosti používat při hygieně IDROZOIL mycí a ošetřující roztok, který rovněž obsahuje aktivní ozonidy s patentovanou složkou OZOILE®. Je určen pro každodenní hygienu podrážděné, svědivé či suché pokožky těla a hlavy. Roztok IDROZOIL má zklidňující účinek při zarudnutí, svědění a pálení. Vhodný i pro kojence a děti, které může postihovat např. atopická či alergická dermatitida.

Aplikace IDROZOIL roztok

UPRAVTE SVŮJ JÍDELNÍČEK

Změna jídelníčku může mít rozhodně pozitivní vliv na Váš boj s lupénkou. Doporučujeme vyhnout se vyššímu příjmu potravin, které mohou oslabovat imunitní systém, především tedy průmyslově zpracované potraviny, tučná, smažená jídla, sladkosti, ale i alkohol. Naopak si dopřejte potraviny bohaté na živiny, vitamíny a antioxidanty, zařaďte do svého jídelníčku ryby i luštěniny. Nezapomínejte i na pitný režim, nejlépe složený z čisté vody a neslazených čajů.

 

Další výskyt lupénky

Lupénka se může projevit i jako postižení kloubů, které se nazývá psoriatická artridia. Jedná se o bolestivé kloubní onemocnění, které postihuje zhruba 10-30 % lidí s psoriázou. Pokud patříte do této skupiny, doporučujeme vyzkoušet DOLAREN emulgel proti bolesti s aktivními ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®, který ulevuje od bolesti a podporuje hojení kloubních, svalových a šlachových zánětů, otoků, podlitin a poranění.

 

Sada na pokožku s lupénkou

Krém PSOZOIL + roztok IDROZOIL

Sada na pokožku s lupénkou

Zkušenosti zákazníků

S tímto krémem máme skvělé zkušenosti, osvědčil se nám, proto jsme jej opětovně objednali.

Pavlína Veselá - PSOZOIL krém

Šupinatý, vysušený a podrážděný obličej je pryč!! Stačily mi tři aplikace. Děkuji

Mirka Vychodilová - PSOZOIL krém

Přípravek Idrozoil jsem použila na projevy lupenky, které se po použití zklidnily, mizí zarudnutí a celkově se uvolňuje napětí.

Zdeňka Štroblová, Strážné - IDROZOIL mycí a ošetřující roztok

Mrkněte na náš e-shop a vybírejte z široké nabídky produktů Ozonidy.

Zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

Připojte se k nám na sociálních sítích a nezmeškejte tak už ani jednu novinku!

Další články

Jak na záněty genitálií u žen i mužů?

Jak na záněty genitálií u žen i mužů?

JAK NA ZÁNĚTY GENITÁLIÍ U ŽEN I MUŽŮ?  Setkali jste se už s nepříjemným, mnohdy až bolestivým pocitem v intimní oblasti? Většina z vás jistě odpoví kladně. Infekce a záněty genitálií se objevují v různých formách a trápí nejen ženy, ale i muže. Jejich vážnost se...