Alergie na pyl: Příznaky, jak jim předcházet a jak je zmírnit

 

Alergie na pyl je běžné onemocnění, které trápí mnoho lidí po celém světě. Alergické reakce na pyl se nejčastěji projevují jako rýma, svědění očí a kýchání. Tyto příznaky mohou být velmi rušivé a mohou negativně ovlivnit kvalitu života. Naštěstí existují způsoby, jak tyto symptomy alergie zmírnit. 

Jak se projevuje alergie na pyl?

Mezi příznaky alergie patří:

     • Rýma
     • Kýchání
     • Nadměrná tvorba hlenu
     • Snížená koncentrace
     • Astma
     • Nízký krevní tlak
     • Kopřivka
     • Ekzém
     • Podrážděnost
     • Vyčerpanost a poruchy spánku
     • Svědění a slzení očí
     • Bolesti hlavy
     • Dušnost
Příznaky alergie na pyl

Existuje volně prodejný prostředek, který mi od příznaků pylové alergie může ulevit?

Doporučujeme OTORIG nosní sprej, který může pomoci zmírnit příznaky alergie, jako jsou rýma, kýchání a nadměrná tvorba hlenu.

Tento inovativní zdravotnický prostředek obsahuje aktivní ozonidy s patentovanou složku OzoilE, která rychle snižuje zánět, otok, podráždění, svědění a pálení nosní sliznice. Pomáhá snižovat množství mikrobů a nadměrnou tvorbu hlenu. Čistí a uvolňuje nosní cesty a snižuje zduření sliznice.

OTORIG NOSNÍ SPREJ 20 ML

Nosní sprej OTORIG vytváří ochranný mukoadhezivní lipidový film a pomáhá k obnovení optimálního stavu nosní sliznice, což může být považováno za výhodu pro osoby trpící alergií na pyl.

OTORIG nosní sprej je 100% přírodní alternativou ke kortikoidům, lokálním antimikrobiálním a protizánětlivým lékům a přípravkům. Je vhodný pro všechny věkové skupiny. Jeho farmakologický mechanismus účinku není návykový a nevzniká na něj rezistence. OTORIG nosní sprej lze používat dlouhodobě i jako prevenci.

Pokud tedy trpíte alergií na pyl a hledáte účinné způsoby, jak zmírnit její příznaky, může být OTORIG nosní sprej pro vás tou správnou volbou.

Jak zmírnit příznaky alergie?

Kromě použití nosního spreje existují i další způsoby, jak zmírnit projevy alergie na pyl. Jedním z nejdůležitějších je vyhnout se kontaktu s pylem, pokud je to možné.

Dalším způsobem, jak zmírnit projevy alergie na pyl, je užívání antihistaminik, které pomáhají snižovat alergické reakce. Nicméně, užívání těchto léků by mělo být konzultováno s lékařem.

Jak snížit kontakt s pyly?

Při léčbě je zásadní vyhnout se alergenu. Zcela se pylům vyhnout je však nemožné, vzduchem se přenáší i na velké vzdálenosti.

 1. Preventivním opatřením je nechodit na procházky přírodou při suchém a větrném počasí. Ráno a po dešti bývá pylů ve vzduchu nejméně.
 2. Sledujte předpověď alergenů ve vzduchu a v případě velkého množství, pokud možno vůbec nevycházejte ven.
 3. Větrejte spíše v noci. Filtrujte pyl závěsem nebo si pořiďte speciální pylovou síť do okna doma i v autě.
 4. Po návratu z přírody si vždy umyjte obličej (a nezapomeňte vykoupat i vašeho pejska).
 5. Důležitý je také častější a důkladnější úklid.
 6. Zvažte také koupi čističky vzduchu.
 7. Pravidelně si proplachujte nos. Při akutním zánětu doporučujeme na proplach roztok ActiMaris Sensitiv.
 8. Pořiďte si kvalitní, vzduchotěsný vysavač s HEPA filtrem, který zadrží i tu nejminiaturnější částečku.
 9. Opatřete si antialergické ložní prádlo, perte jej každý týden alespoň na 60 °C.

Je však důležité si uvědomit, že tyto rady a tipy nemusí být pro každého účinné. Proto je vždy nejlepší osobní konzultace s odborníkem, nejlépe alergologem a dodržovat jeho doporučení.

 

Babské rady – co pomáhá při alergii?

I když babské rady a domácí tipy nemohou nahradit lékařskou péči a doporučení, některé z nich mohou pomoci zmírnit mírné příznaky alergie na pyl.

Zde je několik tipů:

 • Pijte bylinkové čaje – například kopřivový, mohou pomoci zmírnit alergické příznaky, protože obsahují přírodní antihistaminika.
 • Relaxujte a vyhýbejte se stresu.
 • Posilte svůj imunitní systém extra dávkou kvalitního spánku i živin. Pokud budete unavení, symptomy se mohou zhoršit.

 

Závěrem:

Alergická onemocnění, včetně senné rýmy, alergií na lepek a na laktózu se v posledních deseti letech dramaticky zvýšila. Léky na alergii pouze zmírňují příznaky. Zkuste posílit svůj imunitní systém, nezapomínat na odpočinek, omezit alkohol a kofien a potraviny bohaté na histamin (mléko, čokoláda, arašídy, cukr, pšenice, citrusy).

 

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

Přejeme vám krásné jaro bez alergií!

Ozonidy a ActiMaris jsou zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.