2 jednoduché kroky, jak redukovat akné

Akné je jedno z nejrozšířenějších kožních onemocnění. Akné se může projevit v průběhu celého života. Děti, dospívající i dospělé dokáže potrápit nepříjemnými a bolestivými projevy a také otřást sebevědomím. Jak si s akné poradit?

Podívejte se na dva kroky, které vám můžou v boji s akné pomoci.

 

1. Zaměřte se na prevenci

jak na akné

Před vznikem nových pupínků vám může pomoci několik tipů.

  • Pupínky neškrábejte, předejdete tak zanesení infekce a jejímu rozšíření do okolí.
  • Pravidelně měňte povlečení a ručníky, jsou to místa, kde se ve vlhku a teplu daří množení bakterií. Čistěte telefon a další věci, které se dotýkají oblasti, kde se vám akné tvoří. U akné na obličeji to může být i třeba helma na sport, sluchátka apod.
  • Důležitá v prevenci je i vyvážená pestrá strava. Doporučuje se omezit příjem cukrů, alkoholu a kouření a zvýšit příjem neslazených tekutin.
  • Vhodné je doplnit vitamíny a minerály. Pokud nevíte, které zvolit, poraďte se svým lékařem.

2. Pravidelně pečujte o svoji pleť

ActiMaris v létě bodnutí hmyzem

Pleť s akné čistěte každý den ráno a večer, abyste snížili bakteriální nálož a zbavili se dalších nečistot a mastnoty.

K čištění a následné péči doporučujeme kombinaci produktů IDROZOIL mycího roztoku a ACNOZOIL krému. Jsou to účinné a zároveň šetrné přípravky, které vám mohou pomoci zmírnit projevy akné.

Použití je jednoduché. Navlhčenou pokožku nejprve umyjte pomocí roztoku IDROZOIL a opláchněte vodou. IDROZOIL působí antimikrobiálně, pleť čistí a hydratuje. Neobsahuje látky Sodium Lauryl Sulfate (SLS) ani Sodium Laureth Sulfate (SLES), které běžně obsahuje většina mýdel a které při dlouhodobém používání mohou pokožku vysušovat, dráždit a akné tak zhoršovat.

Po vyčištění aplikujte ACNOZOIL krém na pleť nebo pokožku s akné kdekoliv jinde na těle. ACNOZOIL krém pomáhá eliminovat infekci, snižuje zánět, podráždění, zarudnutí a svědění. Snižuje tvorbu kožního mazu a tzv. černých teček a snižuje riziko vzniku pigmentových skvrn a jizev po akné.

ACNOZOIL i IDROZOIL můžete používat na akné kdekoliv na pokožce těla, včetně akné na krku a dekoltu, akné na zádech atd.

Zaujaly vás produkty pro péči o pleť s akné? Využijte slevu 10 % na výhodnou sadu produktů ACNOZOIL a IDROZOIL.

Víte jak na správnou skincare rutinu? Poradíme Vám zde.

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

Přejeme vám krásnou pokožku bez akné!

Ozonidy jsou zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.