ZÁNĚT UCHA

K nejčastějším příčinám zánětu zevního ucha, tedy zvukovodu, boltce nebo zevní části bubínku patří bakteriální, plísňová či virová infekce. V těchto případech je obvykle zánět doprovázen silnou bolestí, zarudnutím a otokem kůže. V případě zánětu zvukovodu patří k dalším příznakům i zalehnutí nebo výtok z ucha, svědění ve zvukovodu, případně nateklé uzliny. Charakteristická je bolest před a pod ušním boltcem, v oblasti čelistního kloubu. Bolest se tak intenzivněji projevuje při kousání, žvýkání, mluvení. Zánět zevního ucha může vzniknout i v důsledku alergické reakce nebo v případě, že se zevní zvukovod ucpe ušním mazem. Onemocnění postihuje děti i dospělé osoby. Často vzniká v letních měsících po koupání ve znečištěné vodě.

RIZIKOVÉ FAKTORY

Při koupání ve špinavé, znečištěné vodě nebo při pobytu v prašném, vlhkém prostředí se může do ucha dostat bakterie, plíseň či kvasinka, která je původcem infekce. Voda může do ucha vniknout a nevytéct. Problémy mohou častěji trápit osoby s úzkými zvukovody, s nadměrnou nebo naopak nedostatečnou tvorbou ušního mazu, ale také ty, kteří provádí ušní hygienu nesprávným způsobem.

PREVENCE

Po koupání v přírodních nádržích, bazénech a termálních lázních se doporučuje klást důraz na následné řádné vysušení uší. Důležitá je správně prováděná ušní hygiena. Obecně se doporučuje ucho nijak mechanicky nečistit (například pomocí vatových tyčinek), případně čistit jen velmi mělce tak, aby nedocházelo k dráždění ušního bubínku vatovou tyčinkou. Vodu ze zvukovodu po koupání ideálně odsajete, když na chvíli do vchodu zvukovodu přiložíte savý materiál (hygienický ubrousek, vatová štětička, tkanina – např. cíp ručníku), který vodu do sebe snadno nasaje. Pokud trpíte na záněty zevního zvukovodu, doporučujeme po koupání již při prvních projevech zánětu (bolest, svědění, zalehnutí) aplikovat ušní kapky OTORIG tlumící zánět a současně účinné jak na bakterie, tak i plísně a kvasinky.

OTORIG ušní kapky jsou vhodné pro prevenci a péči podrážděného, svědivého a šupinatého zevního zvukovodu. Chrání ucho proti nepříznivým zevním vlivům (prach, znečištění, vlhkost).

Pokud trpíte nadměrnou tvorbou ušního mazu, nejlepší variantou pro ušní hygienu je používání ušních kapek, které maz změkčí a pomohou tak jeho přirozenému a snazšímu odstraňování.

Pokud naopak trpíte nedostatkem ušního mazu, jež má ve zvukovodu mimo jiné ochrannou funkci proti mikrobům, může to vést k suchosti, svědění  a častějším projevům zánětu zvukovodů. Jako prevenci zánětů je v takovém případě vhodné používání ušních kapek OTORIG zvláčňujících kůži zvukovodu a současně působících antimikrobiálně.

OTORIG je zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Produkty na zánět ucha

OTORIG - nosní a ušní kapky

OTORIG – UŠNÍ KAPKY

Unikátní ušní kapky s aktivními ozonidy.

Rychle snižuje zánět zvukovodu a výrazně ulevuje od bolesti. Pomáhá uvolňovat ušní maz.

Vhodný pro děti a dospělé.

OTORIG - nosní a ušní kapky

AKCE 10% SLEVA

2x OTORIG – UŠNÍ KAPKY

Unikátní ušní kapky s aktivními ozonidy.

Rychle snižuje zánět zvukovodu a výrazně ulevuje od bolesti. Pomáhá uvolňovat ušní maz.

Vhodný pro děti a dospělé.

Recenze zákazníků

OTORIG – UŠNÍ KAPKY

Objednala jsem si kapky pro preventivní čištění, ale i kvůli tomu, že trpím onemocněním tinnitus, které se nedá moc léčit. Kapky (nevím, zda je to jen placebo či jsem si to vsugerovala), ale pískání a šumění v uších se zmírnilo na hranici, kdy se dá v klidu usnout, a aniž by mě pískání budilo během noci. Pro čištěné úplně ideální, příjemně chladí a při čištění ucho nezapáchá a nebolí. Je to již můj druhý produkt, se kterým jsem naprosto spokojená (doporučuji krém Procten – též patří k ozonidům). 

 

Anna Kyselová, Úpice

OTORIG – UŠNÍ KAPKY

Vyzkoušela jsem ušní kapky Otorig a byla jsem velmi spokojená. Často mě bolely uši, buďto že mi do nich “nafoukalo” při sportu nabo se do nich dostali nějaké nečistoty a vznikl zánět. Kapky mi od bolesti pomohly, krásně je zklidnily a navíc velmi příjemně voní po olivovém oleji a bylinkách.
Super produkt. Doporučuji rozhodně vyměnit i za vatové tyčinky, které vám mohou způsobit zranění.

Michaela Vítková, Prostějov

OTORIG – UŠNÍ KAPKY

Koupila jsem ušní kapky Otorig, mám opakované záněty vnitřního ucha léčené atb, po jejichž používání vznikli v uchu plísně, hledala jsem řešení a našla Otorig. Zabral na zánět,už jsem nemusela použít atb, i na plíseň. Jsu moc spokojená 

 

Jarmila Zbořilová, Zdounky

Doručení do 24 hodin od objednání

Při objednávce nad 1 000 Kč doprava zdarma

Poradíme Vám s výběrem přes chat zde na e-shopu

Znáte někoho, komu by mohl OTORIG pomoci?
Pošlete mu odkaz na tuto stránku kliknutím na ikonu níže.