Ucpaný nos? Přinášíme několik rad, jak se s ním vypořádat 

Rýma a nachlazení létají všude ve vzduchu a na Vás už si také počíhaly? Zbavit se ucpaného nosu nebývá mnohdy snadné a může být i zdlouhavým procesem. Nejenže Vám brání dýchat, ale také ztěžuje spánek a každodenní aktivity. V následujícím článku Vám prozradíme, na co se zaměřit při výskytu rýmy a jaký vhodný produkt zvolit na ucpaný nos.

Trápí Vás ucpaný nos?

S tímto nepříjemným problémem se setkáváme všichni v průběhu celého roku. Může být způsoben alergií, nachlazením, rýmou či dalšími faktory. Během podzimního a zimního období je však nejběžnější z důvodu vyššího výskytů mikrobů ve vzduchu. Při volbě vhodného spreje do nosu, nezapomínejte, že většina z nich sice sníží v okamžiku otok a umožní snadnější dýchání, nicméně nadměrné používání spreje se může později v závislost. Děje se tak kvůli tzv. vazokonstrikčním látkám, které mají schopnost okamžitě zúžit krevní cévy v nosní sliznici. Při častější aplikaci přípravku pak následně dochází k otoku nosní sliznice v momentě, kdy se účinek přípravku vytratí. Následkem toho se opět v případě ucpaného nosu začněme spoléhat pouze na přípravek a ocitneme se v bludném kruhu. Aplikace většiny nosních sprejů je omezena nejčastěji po dobu 7 dní dle příbalové informace.  Mnoho lidí však tuto skutečnost přehlíží, v domnění, že jim přípravek stále poskytuje úlevu.

Co dělat v případě ucpaného nosu?

Přinášíme několik tipů, kterých se držet, pokud Vás trápí ucpaný nos:

 

 1. Objevte sílu inhalace, která může pomoci uvolnit hlen a zvlhčit nosní sliznici.
 2. Dopřejte svému tělu pořádný odpočinek, v noci spěte minimálně 8 hodin.
 3. Pijte bylinné čaje.
 4. Udržujte své tělo v teple.
 5. Zvolte vhodný sprej do nosu.
Ucpany nos

A jaký sprej do nosu vybrat? Nejlépe takový, na kterém nevzniká závislost a můžete jej bez problému používat i dlouhodobě. Znáte účinný a osvědčený nosní sprej OTORIG s aktivními ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®?

PSOZOIL krém na lupénku
OTORIG nosní sprej 20 ml

OTORIG nosní sprej

 
s aktivními Ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®

Výhody nosního spreje OTORIG:

 • Snižuje nadměrnou tvorbu nepříjemného hlenu
 • Má čistící, uvolňující a protizánětlivé účinky v dutině nosní
 • Rychle snižuje zánět, otok, podráždění, svědění a pálení nosní sliznice
 • Lze používat často a dlouhodobě i jako prevenci, jelikož mechanismus účinku není návykový
 • Vhodný pro děti i dospělé
 • Přípravek má 100 % přírodní složení
 • Díky jednoduché aplikaci a kapesnímu balení, můžete mít sprej neustále u sebe

 

 Při rýmě a nachlazení vyzkoušejte OTORIG nosní sprej.

Zkušenosti zákazníků

Sprej mi vyhovuje hlavně proto, že ho můžu používat dlouhodobě a nemusím se bát, že na něm budu závislá, jako to je u jiných sprejů do nosu.

Kamila Malá - OTORIG nosní sprej

Tento výrobek mi velmi pomáhá při léčbě chronického zánětu paranasalní dutiny. Skoro bych řekl, že ho konečně doléčím. Po roce kortikoidů, které jsem již mohl vysadit, jsem aktualně, pocitově zdravý clověk👍.

Michal Kro - OTORIG nosní sprej

Pomozte svému tělu předejít rýmě či nachlazení

Pokud chcete podpořit svůj imunitní systém, doporučujeme konzumaci potravin bohatých na vitamíny, minerály a antioxidanty. Rovněž dodržujte pitný režim nejlépe volte čistou vodu. Dopřejte si pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu, ale nezapomeňte se v těchto chladných dnech pořádně obléct. K zamezení možného šíření mikrobů dodržujte pravidelnou hygienu, často si umývejte ruce a minimalizujte dotyk úst.

PŘI nachlazení vyzkoušejte také

OTORIG ústní sprej

s aktivními Ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®

otorig-ustni-novy

Mrkněte na náš e-shop a vybírejte z široké nabídky produktů Ozonidy.

Zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

Připojte se k nám na sociálních sítích a nezmeškejte tak už ani jednu novinku!

Další články

Lupénka: příznaky a tipy, jak si s ní poradit

Lupénka: příznaky a tipy, jak si s ní poradit

Lupénka: příznaky a tipy, jak si s ní poraditObjevila se na Vaší kůži lupénka, která svědí, pálí nebo jen ošklivě vypadá? Ačkoliv se nejedná o nakažlivé onemocnění, měli byste začít s včasnou léčbou, aby se mohla Vaše kůže pěkně zahojit. Společně se podíváme, jak toho...

Jak na záněty genitálií u žen i mužů?

Jak na záněty genitálií u žen i mužů?

JAK NA ZÁNĚTY GENITÁLIÍ U ŽEN I MUŽŮ?  Setkali jste se už s nepříjemným, mnohdy až bolestivým pocitem v intimní oblasti? Většina z vás jistě odpoví kladně. Infekce a záněty genitálií se objevují v různých formách a trápí nejen ženy, ale i muže. Jejich vážnost se...