Co pomáhá na hemoroidy a jak jim předejít?

Sedavý životní styl, nevhodné stravovací návyky či nadměrný stres mohou často přinášet nepříjemné zdravotní komplikace, např. v podobě hemoroidů. Je to i Váš případ? V tomto článku si povíme, co jsou hemoroidy, jaké jsou jejich příznaky a jak můžete pomoci s jejich zmírněním či vymizením.

Jak vypadají hemoroidy?

Hemoroidy jsou cévní “polštářky” nacházející se v oblasti konečníku a řitního otvoru, které mají za úkol regulovat stolici a zabraňovat úniku plynů (tzv. žilní pleteně). V případě, že dojde k jejich zvětšení či zanícení v důsledku nahromadění krve, stávají se problematickými. Příčiny mohou být různé, nejčastěji se však uvádí sedavý životní styl, nesprávná životospráva, obezita či důsledek těhotenství. Mezi typické projevy hemoroidů se řadí svědění, pálení, otok, krvácení a bolest.

Hemoroidy

Hemoroidy vnější a vnitřní

Existují dva typy hemoroidů, které rozlišujeme dle jejich umístění a také příznaků:

VNĚJŠÍ HEMOROIDY

Tvoří se v okolí konečníku v podobě malých uzlíků, které lze nahmatat. Projevují se pálením, svěděním či zarudlou kůží. Bývají velmi bolestivé, avšak většinou nekrvácí.

VNITŘNÍ HEMOROIDY

Vznikají uvnitř řitního kanálu a obvykle se nijak neprojevují, nezpůsobují bolest. Problém nastává ve chvíli, kdy zpozorujete ve své stolici nebo na toaletním papíru krev či hlenovitý sekret. Vlivem tlaku může dojít k vyhřeznutí hemoroidů ven z konečníku. Vyprazdňování se tak může stát velice bolestivým.

Doba celkového zhojení či vymizení všech příznaků hemoroidů je individuální. Záleží na stavu, velikosti, míře poškození, rychlosti odezvy organismu na léčbu apod.

Hledáte účinný přípravek, který Vám pomůže ulevit od potíží spojených s hemoroidy? Zvolte osvědčenou kombinaci přípravků s aktivními ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®, které Vám mohou pomoci ulevit od bolesti, nepříjemného svědění, pálení a zarudnutí kůže v důsledku hemoroidů.

PSOZOIL krém na lupénku

PROCTEN® krém na hemoroidy

s aktivními Ozonidy a patentovanou složkou OZOILE®

Pokud Vás trápí hemoroidy, sáhněte po účinném 100% přírodním krému PROCTEN® na hemoroidy s obsahem aktivním ozonidů a patentované složky OZOILE®. Díky tomuto složení pomáhá krém rychle a efektivně hojit hemoroidy i záněty konečníku, poskytuje okamžitou úlevu od bolesti, svědění, pálení, zarudnutí a otoku. Zároveň krém snižuje krvácivost, posiluje cevní stěny a obnovuje poškozenou tkáň.

Krém PROCTEN® je určen k podpoře hojení hemoroidů (vnějších i vnitřních), zánětů sliznice konečníku či análních fisur.

PROCTEN® krém na hemoroidy neobsahuje kortikoidy, barviva ani alergeny.

Zkušenosti zákazníků

Přečtěte si zkušenosti našich zákazníků, kteří zakoupili krém PROCTEN® na hemoroidy.

Používám krém na hemeroidy Procten, když jsem byl u lékaře tak mi řekl že za rok max.za dva mě čeká operace a to mi řekl před šesti lety takže jsem velmi spokojen a na operaci jsem nebyl.

Svatopluk Michálek, Fryčovice

Dobrý den přikládám svoji pozitivní zkušenost s krémem Procten, nevěřila jsem tomu, ale opravdu funguje!!! Konečně něco co opravdu zabírá, peněz nelituji a budu určitě opakovaně objednávat moc děkuji.

Petra Olszarová, Přerov

Skoro 3 měsíce jsem se potýkala s opravdu velkou nepohodou v konečníku / u lékaře jsem nebyla, ale asi vnitřní hemoroidy/. Vyzkoušela jsem kdeco, nakonec jsem se uchýlila k sedacím koupelím s přidáním odvaru z dubové kůry – tam ustoupilo nepříjemné vnitřní svědění , a zároveň jsem vnitřně začala aplikovat PROCTEN KRÉM, který jsem si v té době objednala, a to asi jeden týden intenzivně. Aniž bych si to uvědomovala, otravné potíže postupně mizely, nyní jsem ve fázi zklidnění, ale v případě nutnosti okamžitě zmíněný krém použiji. Krém doporučuji , byť sama mám s ním zatím krátkou zkušenost.

Marie Jonáková, Hablíčkův Brod

Dbejte na pravidelnou hygienu

Při hemoroidech, i pro prevenci jejich vzniku, dbejte na důkladnou a především pravidelnou hygienu. Vedle aplikace krému PROCTEN® doporučujeme pro zvýšení účinnosti používat při hygieně IDROZOIL® mycí a ošetřující roztok, který rovněž obsahuje aktivní ozonidy s patentovanou složkou OZOILE®. Je určen ke každodenní hygieně podrážděné, svědivé či suché pokožky těla a hlavy. Roztok IDROZOIL® má zklidňující účinek při zarudnutí, svědění a pálení. Vhodný i pro kojence a děti, které může postihovat např. atopická či alergická dermatitida.

Aplikace IDROZOIL roztok

TIPY NA PREVENCI VZNIKU HEMOROIDŮ

Společně s pravidelnou hygienou dbejte také na správné stravovací návyky, které mohou výrazně ovlivnit Váš boj s hemoroidy. Doporučuje se omezit nejen tučná, smažená či pálivá jídla, ale také alkohol a kofein. Naopak si při stravování dopřejte potraviny bohaté vlákninu a vitamíny. Klíčový je rovněž dostatečný pitný režim, obsahující čistou vodu či neslazené nápoje.

Pamatujte také pravidelný pohyb, díky kterému můžete předejít možným zdravotním komplikacím.

 

 

Na nic nečekejte a pořiďte si rovnou účinnou kombinaci přípravků PROCTEN® krém na hemoroidy a mycí roztok IDROZOIL® , která je ideální při hojení zánětů v oblasti genitálií a konečníku.

PROCTEN krém na hemoroidy + IDROZOIL mycí a ošetřující roztok

Mrkněte na náš e-shop a vyberte si z široké nabídky produktů Ozonidy.

Zdravotnické prostředky. Čtěte příbalovou informaci.

Víte o někom, komu by článek mohl pomoci? Sdílejte odkaz na tento článek.

Připojte se k nám na sociálních sítích a nezmeškejte tak už ani jednu novinku!

Další články

Co nezapomenout sbalit do cestovní lékárničky?

Co nezapomenout sbalit do cestovní lékárničky?

Podívejte se, co nezapomenout sbalit do cestovní lékárničky Při chystání věcí na dovolenou je důležité zabalit si nejen oblečení a osobní věci, ale také cestovní lékárničku. Ta by měla obsahovat produkty, které vám mohou pomoci zvládnout nečekané zdravotní obtíže....

Velikonoční akce 2024

Velikonoční akce 2024

Velikonoční akce 2024 Získejte velikonoční dárek 🐰 Stačí nakoupit nad 1500 Kč a dárek je Váš! Jako dárek obdržíte IDROZOIL® mycí a ošetřující roztok v hodnotě 299 Kč Přípravek IDROZOIL® je 100% přírodní produkt na bázi aktivních ozonidů a patentované složky OZOILE®...